Video: Náhodný záchyt slovenské Octávky zaměstnal detektivy z NPC. Množství drog které zajistili je nad půl kila.

1

Dálnice D1 při výjezdu z Prahy krátce před 11 hodinou. Několik civilních policejních aut tady zablokovalo „octávku“ se slovenskou značkou. Muži v kuklách a s pistolemi vytahují ven posádku auta. Ta se ani nevzpamatuje a už mají na rukou pouta a sedí v policejních vozech. Jde o dva cizince. Podle informací AKTU.cz slovensky hovořící.

Rozjiždí se vyšetřování a dokumentace nákladu převáženém v autě. Podle informací AKTU.cz jde rozhodně o trestný čin na úseku drog a podle mluvčí Národní protidrogové centrály Barbory Kudláčkové jde o větší množství zakazáné látky. Větší množství v zákoně znamená,  že zabavená droga,  musí obsahovat více než půl kila učinné látky. Podle informací AKTU.cz šlo o bílou krystalickou látku. Tedy pravděpodobně Amfetamin, či pervitin.

Policisté zadrželi na místě dva muže. Oba pak eskortovali k výslechu. Na místo policisté povolali i speciálně vycvičeného psa na vyhledávaní drog. Případ si od policistů z Prahy, kteří bravurně provedli zákrok a zajistili pachatele převzala vzhledem k množství drogy Národní protidrogová centrála. Ta chce podrobnosti sdělit hned, jak pokročí ve vyšetřování. Kam a odkud drogy putovaly není v tuto chvíli jasné.

 

Sdílejte:

1 komentář

Zanechte komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Hide picture