Video: NCOZ si došlápla na zámeckého pána v Bezdružicích. Dělal multilevel marketing.

0

Policisté z Národní centrály proti organizovanému zločinu včera večer a dnes ráno zasahovali v  Bezdružicích na zámku. Ten patří  podle výpisu z katastru nemovistostí společnosti  WSM Investments. Sídlo této společnosti je v Praze, ve Voctářově ulici. A tady také probíhal policejní zákrok.

Policisté zadrželi minimálně jednu osobu. Tou by měl být podle našich informací jediný člen představenstva akciové společnosti WSM Investments, Jiří Kubíček. Ten také figuruje v několika firmách, které například zajišťují restauraci na zámku v Bezdružicích.

Z čeho přesně policisté Kubíčka v této chvíli obviňují není jasné. Společnost se mimo jiné zabývala tzv. multilevel marketingem. V Čechách známějším pod pojmem letadlo či pyramida. Klienti společnosti museli shánět další klienty a z nich pak měli peníze. Nejvíce samozřejmě měl ten, kdo byl na vrcholu pyramidy.

Předmětem multilevelu bylo obchodování na burze za pomocí tzv. robotů. Zda-li tu jde o daňové úniky či podvody na klientech v tuto chvíli není jasné. Mluvčí NCOZ Jaroslav Ibehej realizaci potvrdil, nicméně si právo informovat vyhradilo vrchní státní zastupitelství v Praze.
Sdílejte:

Zanechte komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Hide picture