Video: Okradl stařenku o deset tisíc, dostali ho po neuvěřitelných 6 hodinách pražští pejáci.

0

Kriminalistům třetího policejního obvodu z druhého oddělení, kteří se mimo jiné zabývají objasňováním násilné trestné činnosti, se ve spolupráci s policisty z pohotovostní motorizované jednotky a místního oddělení Vysočany podařilo během necelých šesti hodin dopadnout muže podezřelého z loupeže.

K přepadení došlo v pondělí 13. 2. 2017 po osmnácté hodině v jednom z bytů v Praze 9 na Lehovci. Podezřelý muž tam přišel na návštěvu za svou sedmasedmdesátiletou známou, na kterou v obývacím pokoji po chvilce zaútočil a z peněženky jí vzal několik tisíc korun. Na odchodu z místa činu se agresora snažil zadržet soused poškozené, který zaslechl její volání o pomoc. To se mu však nepodařilo a útočníkovi se podařilo utéct. Podle informací AKTU.cz měl lupič v batohu připravenou i plynovou pistoli.

Případem se začali zabývat kriminalisté, kteří zjistili místo jeho aktuálního výskytu v bytě na Českobrodské ulici. Tam ho také krátce po půlnoci zadrželi policisté pohotovostní motorizované jednotky. Bylo vážne podezření, že muže je ozbrojen, proto došlo k zákroku za plné balistické ochrany a s dlouhými zbraněmi.  V bytě byla také zajištěna uloupená hotovost a sedmapadesátiletý muž se k trestnému činu při následném výslechu doznal. Zároveň byla nalezena i plynová pistole, která ale k loupeži nebyla použita.

Kriminalisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu loupež, za což v případě odsouzení hrozí až desetiletý pobyt za mřížemi.

 

Sdílejte:

Zanechte komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Hide picture