Video: Padělky za miliony korun a možné zabavovaní aut na benzínkách u dálnice.

0

Celní správa našla dnes tajný sklad padělku známých značek v pražské Sapě. Na sklad přišla fiktivní dvojice celníků převlečených za obyčejné nákupčí. Vietnamec si je natipoval a přímo před nimi jim otevřel dobře ukrytý sklad, kde se nacházelo zboží za miliony.

Celní správa teď bude muset vše pečlivě spočítat, zadokumentovat a vyrozumět příslušné zástupce obchodních značek. Už na první pohled je jasné, že se jedná o falešné značky. Zipy drhnou, šály se pářou švy nesedí.

Do dnešní akce zaměřené na duševní vlastnictví – tedy ochranu obchodních značek a jejich možné padělání je zapojeno přes 60 celníků a jde o součinnostní akci Celní správy Prahy a Středočeského kraje.

Na výjezdech a vjezdech z Prahy v obou směrech jsou záchytná stanoviště, kde si celníci v autech tipují potencionální problémové řidiče v dodávkách.  Při následných kontrolách pak kontrolují množství cigaret na osobu, kolky, alkohol, dalniční známky, ale také to, zda všichni pasažéři mají zaplacené pohledávky vůči České republice. Od nezaplacených pokut za dalniční známky, po pokuty udělené finančním úřadem. Pokud se zjistí nedoplatky mohou celnici za pomoci exekutora, který by okamžitě dorazil na místo zabavit i auto nebo dodávku.

Konkretní výsledky této součinností akce budou pravděpodobně příští týden. Už teď je zřejmé, že je tato akce jednou z nejúspěšnějších.

Sdílejte:

Zanechte komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Hide picture