Video: Podívejte se jak policisté z Prahy společně s kolegy s Plzně a s celníky rozprášili ruskojazyčný gang pašeráků zbraní a tabáku, lupičů a zlodějů

0

Kriminalisté z pražské Palmovky, jejichž specializací jsou loupežná přepadení, ve spolupráci s příslušníky Odboru pátrání Plzeň Celní správy GŘC MF ČR a policisty z hospodářské kriminálky plzeňského krajského ředitelství provedli v uplynulých dnech realizaci, jejíž součástí byla i mezinárodní justiční spolupráce ve věcech trestních ato ve věci případu zvlášť závažného násilného zločinu spáchaného na území Spolkové republiky Německo.

 

V rámci tohoto, více jak rok trvajícího operativního rozpracování, se kriminalistům a příslušníkům Celní správy podařilo shromáždit potřebné důkazy a následně byla realizována společná akce s kolegy ze SRN, při níž bylo zatčeno, zadrženo a jinak omezeno na osobní svobodě celkem 15 osob ve věku od 21 do 61 let na území tří evropských států.

 

Na čtyři tyto osoby byl vydán Evropský zatýkací rozkaz a na další osobu, která před šesti lety uprchla z vězení na Ukrajině a pod skrytou identitou se skrývala na našem území, dokonce Mezinárodní zatýkací rozkaz.

Skupinu tvořili zejména muži ukrajinské národnosti (bývalí příslušníci ozbrojených složek), občané ČR a SRN. Skupina se dopouštěla různorodé násilné, majetkové a společensky nebezpečné trestné činnosti nejen na území České republiky, ale i SRN, Slovenska a Rakouska, její členové páchali např. loupežná přepadení, nedovolená ozbrojování, krádeže, krácení daní atd.

Její členové vzhledem ke své minulosti pracovali sofistikovaně a skupina měla svojí hyearchii s rozdělením rolí. Dosud zadokumentovanou trestnou činností pachatelé způsobili škodu přesahující deset miliónů korun.

Vzhledem k nebezpečnosti pachatelů a jejich minulosti prováděla jejich zatýkání na území ČR Zásahová jednotka Krajského ředitelství policie hl. m. Prahy a Skupina operativního nasazení Celní správy (S.O.N.). Vzhledem k dosud prováděnému vyšetřování je velmi pravděpodobné, že se okruh zatčených a posléze obviněných osob ještě rozšíří.

Na území ČR i SRN policisté a celníci provedli množství domovních prohlídek a prohlídek jiných prostor, při nichž byla nalezena speciálně upravená střelná zbraň, finanční hotovost v řádech milionů korun, zlaté šperky v hodnotě milionu korun, více jak 300g methamphetaminu, zajištěno  1,5 tuny řezaného tabáku, velké množství nekolkovaných cigaret, odcizené luxusní vozidlo v hodnotě tří milionů korun, padělané pasy, razítka a písemnosti sloužící k legalizaci pobytů cizinců na našem území.

Zatčeným osobám, které se nacházejí ve vydávací vazbě nebo již byly předány k trestnímu stíhání do SRN, hrozí až 15 leté vězení. Je velmi pravděpodobné, že po vykonání trestu si další trest odpykají v České republice, kde jim hrozí dalších osm let za mřížemi. Vzhledem k rozsahu akce se samotné realizace zúčastnilo celkem 250 policistů na území ČR a dalších 100 policistů na území dalších evropských států.

Policie ČR

Celní správa ČR

Sdílejte:

Zanechte komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Hide picture