Video: Policisté zachránili muže z hořícího bytu na poslední chvíli. Minutu poté začaly pokoj olizovat plameny.

0

Po jedné hodině v noci začalo hořet v bytě ve Svatovítské ulici v Praze – Dejvicích. Hustý kouř, který byl v chodbách, zabránil lidem opustit ostatní byty.

Jako první na místo dorazila hlídka policistů „158“ z MOP Dejvice. Neváhali ani minutu a okamžitě vběhli do domu a hořícího bytu. Tady nalezli staršího muže jak se v silně zakouřeném prostoru snaží uhasit svůj byt v plném rozsahu požáru.

Okamžitě ho vyvedli ven a předali záchranné službě a hasičům. Když se pak hlídka otočila, viděla plameny už jen v okně. Hasiči, kteří dorazili do šesti minut od nahlášení, si pak s požárem velmi rychle poradili. Několik obyvatel vyšlo ven samo, 5 lidí museli hasiči evakuovat. Z hořícího bytu také zachránili malé kotě. Požár se z počátku velmi rychle rozšířil, proto na místo bylo povoláno větší množství jednotek. Nakonec ale nebyly třeba.

Byt byl požárem zcela zničen a částečně poničeny jsou i byty okolo.  Škoda bude vysoká. Přičina požáru je v šetření. V bytě byla kamna na pevná paliva a záchráněný muž si podle svých slov topil. Jenda z přičin je tedy vznícení od kamen.

Sdílejte:

Zanechte komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Hide picture