Video: Potkala smečku psů, kteří ji napadali, skočila přes plot. Nikdy neutíkejte, radí kynolog.

0

Včera v nočních hodinách napadla smečka čtyř psů mladou ženu na Suchodle. Ta se zachránila skokem přes plot do zahrady a okamžitě zavolala na linku 158. Na místo dorazili policisté z PMJ a cizinecké policie, kteří začali smečku 4 velkých psů nahánět. Jak se později ukázalo, psi patřili majiteli z nedalekých sběrných surovin.

Na místo dorazili i strážníci městské policie z odchytové služby. Hrozila tady totiž dvě rizika. Jednak psi ohrožovali dopravu, když vbíhali na silnici a jednak nebylo vyloučeno, že mohou napadnout někoho dalšího.

Nakonec se policistům podařilo zburcovat a vzbudit majitele sběrných surovin, který psy zavřel. Zavřením psů to nekončí. Celým incidentem se bude zabývat příslušný městský úřad, kde hrozí majiteli tučná pokuta.

V případě napadení psem nebo ohrožení psem kynolog radí hned několik důležitých věcí. Mít v kabelce či po ruce pepřový sprej, který psy bezpečně zažene. Jak funguje pepřový sprej proti napadení psem můžete vidět v této starší reportáži našeho redaktora Jiřího Formana pro TV Public.

Kynolog Martin Říhá dále radí například házet kameny proti útočícím psům. Rozhodně nedoporučuje utíkat. V psech se totiž probudí lovecký pud a mohli by svůj útok provést s ještě větší razancí.

Sdílejte:

Zanechte komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Hide picture