Video: Pražská policie okamžitě reagovala na události v Berlíně zesílením hlídek se samopaly

0

Několik desítek minut po incidentu v Berlíně, kdy kamion vjel do davu na vánočních trzích a řidič tím zabil několik lidí, policie v Praze zesílila hlídky se samopaly na frekventovaných místech.

Hlídky na Staroměstském náměstí a Václavském náměstí byly vyzbrojeny samopaly Heckler Koch MP5 a G36 c. Zároveň měli policisté balistickou ochranu. Podle našich informací jde o  policisty ze dvou útvarů. Ze Speciální pořádkové jednotky a Pohotovostní motorizované jednotky.

Podle informací AKTU.cz jsou a budou pod zesíleným dohledem i další místa. Například nákupní centra.  Bližší seznam policie z taktických důvodů nechce prozrazovat.

V nejbližších dnech České republice podle informací AKTU.cz z prostředí zpravodajských služeb  nehrozí žádné bezprostřední riziko teroristického útoku. Bezpečnostní složky by ale měli být připraveni na útoky tzv. „osamělých vlků“. Tedy jedinců, kteří by mohli provést útoky sami za sebe s odkazem na teroristické skupiny. Jak dlouho budou zesílená bezpečnostní opatření trvat není v tuto chvíli jasné.

Sdílejte:

Zanechte komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Hide picture