Video: Razie ve firmě Rohlík.cz. Pracovalo tu 85 cizinců nelegálně.

2

Dnes odpoledne ukončila pražská cizinecká policie razii na nelegální zaměstnávání cizinců ve firmě ROHLÍK.cz. Razie nebyla první akcí cizinecké policie v této firmě. Rozhodně tohle byla největší razie za poslední měsíce v České republice.

Cizina zadržela 85 nelegálních pracovníků převážně z rusky hovořících zemí. Vše nasvědčuje tomu, že za zaměstnáváním je agentura, jejíž služby využívá společnost Rohlík. cz.

Zajištění cizinci byli za asitence tzv. komor, tedy policejních antonů Speciální pořádkové jednotky, převezeni do sídla cizinecké policie. Tady s nimi budou policisté sepisovat protokoly a zjišťovat, kdo je za jejich zaměstnání odpovědný. Za tzv. práci načerno jim hrozí i vyhoštění.

Vyjádření společnosti Rohlík.cz k razii: „Možná jste si už všimli na našem webu, že aktuálně není možné si v Praze na Rohlíku objednat. V našem skladu totiž právě probíhá přepadová kontrola cizinecké policie. Na situaci tak nemáme žádný vliv. Musíme trpělivě vyčkat, až policisté s kontrolou skončí. Chápeme a respektujeme, že státní úřady musejí konat svou práci a státním zaměstnancům jsme v jejich práci vždy maximálně nápomocní. Tato kontrola není výjimkou. Na druhou stranu je pro nás frustrující, když zásahy státu opakovaně takto zásadně ovlivňují vás, naše zákazníky, ačkoliv z kontrol různých úřadů vycházíme s čistým štítem. Přišlo nám proto důležité dát vám k dnešní situaci kontext.“

Sdílejte:

2 komentáře

Zanechte komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Hide picture