Video: Včera byl extremní nárůst dopravních nehod s chodci. Jen v Praze jich bylo během odpoledne třináct.

0

Pražští policisté včera vyjížděli k desítkám dopravních nehod. Hned ve třinácti případech sehráli roli chodci.

Během včerejšího dne pražští policisté vyjížděli k celkem 158 oznámeným dopravním nehodám. V padesáti případech se účastníci dohodli ještě před příjezdem policistů a ti tak tyto nehody po příjezdu nemuseli vůbec dokumentovat.

Smutnou skutečností v tomto ohledu je, že během 15 hodin vyjížděli policisté k 13 dopravním nehodám, při kterých došlo ke střetu vozidla s chodcem. Většina těchto nehod se naštěstí obešla bez vážnějších zranění. Nejvážnější taková nehoda se stala krátce před sedmnáctou hodinou na Nábřeží Edvarda Beneše, kde na přechodu pro chodce vozidlo srazilo muže.  Chodce ležícího ve vozovce pak vzápětí přejelo ještě druhé vozidlo jedoucí ve stejném směru. Muž utrpěl vážná zranění, se kterými byl okamžitě převezen do nemocnice. Tuto událost si ještě na místě převzali kriminalisté z odboru vyšetřování dopravních nehod. Mimo jiné se dopravní nehody aut s chodcem staly na těchto Pražských ulicích: Prosecká, Wenzigova, Kulhavého, 2 x Roztylská, Nábreží Edvarda Beneše, V Ladech, Starochuchelská, Čílova, Žernosecká a Na Františku.

Z dopravních statistik vyplývá, že s příchodem zimního období se zvyšují počty dopravních nehod s účastí chodců. Výrazným faktorem těchto střetů přitom mnohdy bývá zhoršená viditelnost zapříčiněná mrholením, sněhem, mlhou a podobně. Je také nutné mít na paměti, že s přechodem na zimní čas se stmívá už krátce po čtvrté hodině. Policisté se pak často setkávají s tím, že motoristé chodce v tmavém oblečení viděli až na poslední chvíli a nestihli tak včas zareagovat,“ říká preventista por. Ladislav Beránek z pražského krajského ředitelství policie.

Na chodce pohybující se na území Prahy se sice povinnost mít na sobě reflexní prvky nevztahuje, i přesto ale doporučujeme, aby lidé svou bezpečnost nepodceňovali a raději se si alespoň nějaký reflexní prvek opatřili. Důležité také je, aby předtím, než přejdou silnici, byť po přechodu pro chodce a na zelenou, aby se několikrát rozhlédli a ujistili se, že o nich přijíždějící řidič ví.

Záběry jsou ze včerejší dopravní nehody na Prosecké. Chodkyně tady byla zraněna vozidlem na přechodu. Sanitka ji odvezla s lehkým zraněním do nemocnice na Bulovce.

Sdílejte:

Zanechte komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Hide picture