Vražda v domově pro seniory na Rokycansku. Jedno tělo leželo ve sněhu, druhé v pokoji

0

Ve středu 6. února po deváté hodině večerní přijali policisté oznámení o nálezu dvou osob nejevících známky života, a to v zařízení pro seniory v obci Břasy na Rokycansku. Na místo ihned vyjeli policisté, případ si převzali krajští kriminalisté, kteří násilnou smrt teď vyšetřují. Podezřelý byl ještě v noci zadržen.

Tělo staršího muže bylo nalezeno v jednom z pokojů, tělo starší ženy bylo nalezeno ve sněhu přímo pod vchodem a balkonem pokoje, kde ležel mrtvý muž. Policisté místo zajistili a uzavřeli. Na místo byl povolán koroner, výjezd kriminální policie včetně technika k zajištění stop. Na první pohled bylo jasné, že dva starší lidé nesou známky násilné smrti, případ si tak převzali krajští kriminalisté, kteří se zabývají vyšetřováním těch nejzávažnějších trestných činů, například i násilných usmrcení. Mluvčí policie poté potvrdila, že dvojice zemřela násilnou smrtí.

Vraždil jejich vnuk?

Oběti se s pravděpodobným pachatelem znaly. Starosta obce Břasy Miroslav Kroc uvedl, že dvojnásobnou vraždu manželského páru spáchal jejich vnuk, tuto informaci ale nikdo nepotvrdil. Do domova pro seniory se přestěhovali, protože jejich domek v Břasích přepsali právě na svého vnuka, kterého vychovávali. Ten začal objekt rekonstruovat. Byli na něj pyšní, že se pustil do opravování domu.

Chlubil se tím, co udělal

Pachatel z místa činu měl odjet autem. Policie už znala jeho popis a rozjela se pátrací akce, do které se zapojil také policejní psovod. Muž byl později dopaden v nemocničním zařízení. Před tím se ale pachatel svým činem pochlubil jinému člověku, ten poté, co se o této hrůzné věci přesvědčil, odvezl údajného pachatele do nemocnice na psychiatrii a zalarmoval policie, které ho posléze zadržela.

Policisté nyní prověřují veškeré skutečnosti a ve věci zahájili úkony trestního řízený pro podezření ze spáchání zvlášť závažného zločinu vraždy.

 

Sdílejte:

Zanechte komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Hide picture