Vrtulník záchranné služby musel nouzově přistát v poli. Nikomu se nic nestalo

0

Pilot vrtulníku ústecké letecké záchranné služby musel nouzově přistát v poli nedaleko Mostu. Nepotvrzená informace mluví o prasklé lopatce turbíny v levém motoru. Následný únik oleje měl pak způsobil zahoření. Z toho důvodu byl vidět za strojem kouř. Nikomu z posádky se nic nestalo.

Posádka letecké záchranné služby Ústeckého kraje letěla v odpoledních hodinách k nehodě formule na okruhu v Mostě. Pozemní posádky pilotovi vrtulníku řekly, že se mu kouří z levého motoru. Závadu signalizoval i palubní počítač. Pilot Kamil K. se proto rozhodl nouzově přistát v poli nedaleko Mostu. V tu chvíli nebylo jasné o jak závažnou závadu jde. Přistání ale nebylo jednoduché, komplikovaly ho dráty elektrického vedení. Z bezpečnostních důvodů se pilot rozhodl nepokračovat v letu na nejbližší letiště, ale raději přistál co nejdříve na poli. Pozemní posádka si převzala pacienta na okruhu a převezla jej do nemocnice. Muž nebyl v ohrožení života.

Ve vrtulníku letěly celkem čtyři osoby, žádná z nich neutrpěla zranění. O jakou přesnou závadu se jednalo zatím není jasné. Firma DSA dodá během dne náhradní vrtulník. Porouchaný stroj byl po nouzovém přistání odtažen do servisu.

Sdílejte:

Zanechte komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Hide picture