Výbuch na radnici v Rýmařově zaměstnává desítky policistů

0

Na radnici v Rýmařově na Bruntálsku došlo v úterý kolem 17. hodiny k explozi. Podle starosty se výbuch odehrál přímo v budově radnice. Nikdo nebyl naštěstí zraněn. Na místě zasahují policisté, k radnici míří policejní pyrotechnik. Podle informací AKTU.cz na radnici někdo přinesl výbušné zařízení. Informaci pak potvrdil i starosta Luděk Šimko. Výbuch měl být slyšet po celém městě.

„Všechna okna na chodbě byla vysklená,“ popsal dramatickou situaci starosta Luděk Šimko. Dále uvedl, že zatím nemá nic oficiálního. Ale podle toho, co se vykládalo, někdo nastražil bombu v přízemí radnice a ta měla v 16:40 explodovat. Přízemí radnice je výbuchem zasaženo nejvíc, vymlácená okna jsou až ve třetím patře. Na radnici měly být v době výbuchu dvě uklízečky a jeden IT technik, ani jeden z nich není zraněn. Momentálně je celé rýmařovské náměstí uzavřeno a střeží ho policisté. Nad městem létá vrtulník.
Policie zadržela osobu, která je podezřelá z výbuchu na radnici
Na místě události zasahují desítky policistů, pyrotechnik a také je přítomna státní zástupkyně. Zdroje z místa a místní obyvatelé spekulují o úmyslném činu a o zadržení údajného pachatele. Policie nyní na svém Twitteru potvrdila, že zadržela osobu, která je v tuto chvíli prověřována v souvislosti s výbuchem. Policisté ale pracují se všemi variantami, navíc spolupracují i se státní zástupkyní.
Policisté se samopaly měli vést holohlavého hubeného muže do policejního vozu. Měl na sobě černé kalhoty a zelené tričko, svěřila se svědkyně na Facebooku. Jiní svědci potvrzují, že plešatý muž jevil známky opilosti a že ho policisté odváděli z hospody hned vedle trafiky na autobusovém nádraží.

Ohledání místa činu by mělo probíhat celou noc, případně i v ranních hodinách. Starosta proto oznámil, že radnice nebude mít zítra úřední den. Zítra by měla policie přinést podrobné informace. Případu by se pak mělo za čtrnáct dní věnovat i zastupitelstvo.

VaB

Sdílejte:

Zanechte komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Hide picture