Výbuch varny v Nuslích zaměstnal všechny složky IZS. Vážně zraněné muže z bytu zachránili policisté

0

V osm hodin ráno došlo ve Svatoslavově ulici v Praze 4 k výbuchu a následnému požáru bytu v panelovém domě. Podle prvotních informací z místa se mělo jednat o varnu, tato informace se poté potvrdila.  Na místo vyjížděly všechny složky IZS. První na místě byly policisté z Pohotovostní motorizované jednotky (PMJ), kteří po násilném vstupu do hořícího bytu vytáhli a předaly dvě zraněné osoby záchranářům.

K požáru v panelovém domě došlo kolem osmé hodiny ranní. Na místo vyjížděly dvě jednotky hasičů, policisté a záchranáři. Policisté, kteří z hořícího bytu zachránili popálené osoby a předaly je záchranářům, kteří jim poskytli předlékařskou pomoc. Hasiči poté dostali požár pod kontrolu a odvětrali prostory domu. Posádky záchranářů a lékařů společně s inspektorem provozu závažně popálené muže intubovali a převezli na popáleninové centrum do Fakultní nemocnice Královské Vinohrady. Jeden z mužů utrpěl velmi vážná zranění, jak informovala pražská záchranná služba na svém Twitteru.

Z důvodu zásahu složek IZS byla uzavřena ulice Svatoslavova. Na místo se pak dostavila výjezdová skupina kriminalistů a hasičský vyšetřovatel. Kriminalisté poté během domovní prohlídky nalezli zbytky varny a zatím blíže nezjištěné množství chemických látek. Jejich bližší specifikace odhalí až znalecká zkoumání. Vyšetřovatel poté zahájil trestní řízení pro podezření z přečinu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy a zločinu obecné ohrožení z nedbalosti.

Sdílejte:

Zanechte komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Hide picture