Vyhlášen traumaplán v Praze po střetu autobusu s náklaďákem. 9 zraněných.

0

Ke střetu autobusu společnosti Arriva zajišťujícího provoz na lince 197 a nákladního vozidla převážejícího nová auta došlo na křižovatce ulic K Šeberáku a Kunratické spojky v pražských Kunraticích. Na místo okamžitě vyrazilo několik jednotek hasičů, polisité a záchranáři. Zasahovaly hned 3 sanitky, 2 vozy s lékařem, vrtulník letecké záchranky a dopravní zdravotnická služba pro převoz lehce zraněných pacientů. Na místo přijel i ředitel pražských záchranářů MUDr. Petr Kolouch, MBA, který se přímo podílel na zásahu a zajištění pacientů.

Z důvodu vyššího počtu zraněných osob byl vyhlášen traumaplán. Všechny nemocnice v Praze tedy byly v pohotovosti pro příjímání pacientů. To proběhlo dle ředitele pražské záchranné služby bez problémů a všechny nemocnice přijaly všechny avizované pacienty. Celkem bylo zraněno 9 osob, z toho 2 těžce.

„V ulici K Šeberáku zasahují dvě jednotky pražských hasičů u nehody autobusu MHD a nákladního automobilu. Hasiči pomohli s transportem devíti zraněných osob. Na místě zasahoval i vrtulník LZS. Hasiči budou zajišťovat vyproštění zaklíněným vozidel,“ řekl mluvčí hasičů Martin Kavka.

Sdílejte:

Zanechte komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Hide picture