Za loňský výbuchu nádrží v Kralupech může dělník. Při výbuchu tam zemřelo šest lidí

0

Za loňský březnový výbuch nádrže v distribučním terminálů u areálu rafinerie v Kralupech nad Vltavou může podle hasičů dělník, který odstranil záslepku. Kvůli tomu se do nádrže dostaly benzínové páry. Při výbuchu zemřelo šest dělníků.

K explozi došlo 22. března roku 2018, při neštěstí zemřelo šest lidí, pět z nich bylo z Rumunska. Další dva lidé byli těžce zraněni. Na místě tenkrát zasahovali dva vrtulníky a čtyři posádky záchranářů včetně několika jednotek hasičů. Výbuch je jednou z největších tragédií v průmyslových provozovnách v Česku za posledních 50 let, Unipetrol odhadl škodu na 30 milionů korun.

K výbuchu došlo v nádrži, která byla několik let mimo provoz, sloužila ke skladování pohonných hmot vyrobených v rafinérii. Dělníci pracovali na jejím opětovném uvedení do provozu.

Vyšetřovatelé se domnívají, že dělníci nedodrželi technologický postup. Potrubí bylo po dobu rekonstrukce zaslepeno aby skrze něj nepronikaly páry do nádrže. V průběhu demontáže armatur byla ale záslepka odstraněna. Jelikož v tu chvíli nebylo zastaveno přečerpávání do automobilových cisteren, páry benzínu se dostaly přetlakem do nádrže pod víko, na kterém dělníci montovali armatury. Avšak není jasné, co bylo příčinou následného vznícení. Podle hasičů by to mohla být jiskra nebo vznícení ventilátoru.

Policie případ vyšetřuje jako obecné ohrožení z nedbalosti. Zatím ale nebyl nikdo obviněn, čeká se na znalecké posudky.

This slideshow requires JavaScript.

Sdílejte:

Zanechte komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Hide picture