Zábavní pyrotechnika vážně zranila mladého muže, přiletěl pro něj vrtulník

0

Vážné trvalé následky si v pátek večer přivodil 22letý mladík, kterému podle všeho explodovala v ruce petarda. Výbuch mu amputoval ruku v zápěstí.

V pátek večer na letišti v Krásně na Sokolovsku si mladý muž vážně poranil ruku při použití zábavní pyrotechniky. Do nemocnice s ním odletěl vrtulník. Jak k nehodě během používání zábavní pyrotechniky došlo, nyní zjišťuje kriminální policie společně s pyrotechniky.

HASIČI VARUJÍ PŘED POUŽITÍM NESCHVÁLENÉ ZÁBAVNÍ PYROTECHNIKY (zdroj HZS KVK)

Laické používání zábavní pyrotechniky je nejvíce rozšířené právě během dnů příchodu nového roku. Hrozí nejen nebezpěčí vzniku požáru, ale především zdravotní újmy, jak uživatelů této pyrotechniky, tak i přihlížejících.

Hasiči především důrazně varují před nákupem a používáním neschválené zábavní pyrotechniky, tedy prostředků bez řádného návodu a certifikace. Při špatné aktivaci zábavní pyrotechniky, tedy pokud nedojde k odpálení nebo dojde jen k částečnému odpálení, se nesmí uživatel nikdy k takto poškozené pyrotechnice přibližovat či s ní jakkoliv manipulovat. Při selhání či při již nastalé nehodě je nutné vždy co nejrychleji volat na tísňové linky záchranářů a ustoupit do bezpečné vzdálenosti. Následky nehody při používání zábavní pyrotechniky mohou být fatální.

Sdílejte:

Zanechte komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Hide picture