Zásah v ulici U smaltovny. Velký a náročný požár bytu s nebezpečnými látkami

0

Po sedmé hodině vyráželi policisté, hasiči i záchranáři do ulice U smaltovny v pražských Holešovicích. Už od začátku bylo jasné, že hasiče čeká náročnější zásah. Silný kouř, který prostupoval do nižších pater měl za následek nadýchaní evakuovaných osob. Těch nakonec bylo přes 50.

Záchranáři museli všechny osoby prohlédnout a změřit u nich podíl oxidu uhelnatého v krvi. Využili k tomu zdravotnický speciál ATEGO, který má zabudovanou velkou zásobu kyslíku pro ošetřované. Vedoucí zdravotnické složky, vedoucí lékař i vedoucí odsunu zraněných na místě události ukazují na to, že situace je vážná. Záchranáři dokonce vyhlásili první stupeň traumaplánu.

Ještě složitější situaci měli hasiči. Ti za pomocí výškové techniky i vnitřkem domu prováděli hasicí práce. Uprostřed hašení, ale uvnitř bytu něco explodovalo a jednomu z hasičů exploze popálila obě ruce. Další dva hasiči se během náročného hašení vyčerpali. Všichni tři museli být odvezeni do nemocnice. Jejich zranění naštěstí nejsou vážná. Respekt zaslouží i velitel pražských hasičů Roman Hlinovský, který dorazil na místo podpořit hasiče při náročném zásahu.

Policisté umožňovali průjezdy hasičům a sanitkám řízením dopravy a zabezpečovali bezpečný perimetr. Už při prvotním ohledání bytu bylo jasné, že na místo musí pyrotechnik a likvidační a hasicí práce budou muset být koordinovány právě s pyrotechnikem. Uvnitř bytu je totiž větší množství pyrotechniky, munice a nebezpečných látek. Majitel bytu má policii rozhodně co vysvětlovat.

Tento mladý pár ze Slovenska přinesl záchranářům na vlastní náklady balíky vody.

 

Ten zásah byl náročný pro všechny složky IZS. Kromě nebezpečného a náročného zásahu hasičů, kteří vlastně hasili v bytě něco, o čem do poslední chvíle nevěděli, co to je a jak to reaguje s vodou, až po záchranáře, kteří bravurně zvládali triaž společně s policisty a plačící malé děti. Poděkovaní patří i mladému páru ze Slovenska, který zasahujícím složkám a zraněným přinesl několik balíku vody, které nakoupili ve večerce. Zásah bude pokračovat pravděpodobně až do rána.

 

 

 

Sdílejte:

Zanechte komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Hide picture