Zásahová jednotka zajistila sebevraha, který v garážích střílel z pistole

0

Ve čtvrt na šest v podvečer přijal operační důstojník liberecké policie oznámení od vystrašené ženy, že její bývalý muž se chce zabít. Policie okamžitě přijala opatření a začala psychicky narušeného muže hledat. Muž se dokonce se svojí bývalou ženu telefonicky spojil a sdělil jí, že má u sebe dvě střelné zbraně.

Kolem 17.50 pak operační středisko přijalo oznámení o střelbě v podzemních garážích obchodního centra Hypernova ve Šluknovské ulici v České Lípě. Ze všech dalších zjištěných okolností bylo zřejmé, že se tu s největší pravděpodobností zdržuje pohřešovaný 43-letý muž, o kterého se jeho bývalá přítelkyně obávala. Tato domněnka se brzy potvrdila.

V přímém ohrožení života se ocitl i hlídač parkoviště, který muže pohrávajícího se zbraní našel na parkovišti. Ten mu jen řekl ať vypadne a pak začal střílet. Hlídač naštěstí zraněn nebyl. Právě on zavolal okamžitě policii.

Na místo okamžitě vyjelo několik hlídek včetně prvosledové hlídky vybavené speciální výzbrojí a výstrojí. Operační důstojník si také vyžádal asistenci Ústecké zásahové jednotky. Muž na místě odmítal s policisty komunikovat a na jejich výzvy nereagoval. Do jednání s ním proto vstoupil policejní vyjednavač. Ten na sobě nesměl mít uniformu. Ještě před příjezdem policistů se sebevrah uzavřel v jednom z bloků garáží a dělila ho od nich uzamčená brána. Celkově působil velmi nevyrovnaně a nevypočitatelně. V průběhu rozhovoru s vyjednavačem si chvílemi přikládal zbraň k hlavě. Opustit tento prostor odmítal a všechny výzvy policistů ignoroval.

Střelnou zbraň vydal nakonec policejnímu vyjednavači po čtvrt na osm večer. Poté se rozeběhl ke svému motocyklu značky SUZUKI 800, který měl již po nějakou dobu nastartovaný. Během vyjednávání totiž opakovaně hrozil policistům tím, že s ním rozrazí bránu a odjede. Celkově působil velmi nevyrovnaně a nevypočitatelně. Zároveň se policisté báli, že muž má ukrytou u motorky druhou zraň, o které mluvil se svou ex-přítelkyní a nebo, že může ujet a ohrozit tak bezpečnost dalších osob, Proto ho policisté okamžitě zadrželi.

Pro jeho nedobrý psychický stav si ho převzal do péče lékař. Ten u něj důvody k hospitalizaci neshledal a muž se nyní nachází v policejní cele. Zatím nebyl z ničeho obviněn. V garážích policisté nalezli pět vystřelených nábojů z plynové pistole, druhou střelnou zbraň policisté nenašli.

Proč muž v garážích střílel a další okolnosti šetří kriminalisté. Ti zároveň pravděpodobně zítra určí právní kvalifikaci negativního jednaní psychicky narušeného muže.

Sdílejte:

Zanechte komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Hide picture