Zfetovaný muž naboural policejní auto. Pak do něj začal bodat nožem

0

V neděli ve 13:30 se na obvodním oddělení v Kostelci nad Orlicí ozvala rána. Službu konající policisté vyběhli ven ze vchodu a uviděli, jak civilní auto zn. Toyota Yaris nabouralo do zaparkovaného služebního vozu, které nárazem prorazilo skleněnou výplň vestibulu budovy a poškodilo rám prosklené stěny. U policejního auta se navíc pohyboval jim neznámý muž, který do jeho karosérie bodal nožem s přibližně dvaceticentimetrovou čepelí.

Po opakovaných výzvách hlídky nechal agresor nůž zabodnutý na předku kapoty a lehl si na zem. Policisté u muže použili donucovací prostředky a s pouty jej přemístili na služebnu. Tam provedenými zkouškami na přítomnost alkoholu a návykových látek zjistili, že čtyřicetiletý cizinec má pozitivní test na látky amfetamin/metamfetamin. Po provedení nezbytných úkonů převezli muže do nemocnice na lékařské vyšetření a poté ho eskortovali do policejní cely. Ani tam ale muž pod vlivem drog nedokázal být v klidu. Poškodil větrací zařízení a ucpal toalety svým oblečením. Celková škoda, kterou svým jednáním způsobil, se pohybuje v řádech desetitisíců korun.

Policisté u cizince, který nemá žádnou vazbu na rychnovskou průmyslovou zónu a regionem projížděl náhodou, zahájili úkony trestního řízení ve věci podezření ze zločinu násilí proti orgánu veřejné moci a přečinů ohrožení pod vlivem návykové látky a poškození cizí věci s tím, že samotné prověřování je na samém počátku a nelze vyloučit, že dojde ke změně právní kvalifikace. V současnosti s mužem probíhají procesní úkony a policisté se budou snažit zjistit všechny potřebné okolnosti celého případu včetně mužovi motivace k nabourání policejního vozidla.

Sdílejte:

Zanechte komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Hide picture