Video z bojů: Opava se proměnila v bitevní zonu. Fans vs policie 0:1

1

Policii se podařilo při derby Opavy a Ostravy udržet oba tábory od sebe a k větším střetům nedocházelo a to i přes to, že fanoušci Baníků byli v počtu cca 1200 a Opaváků bylo kolem tří set. V takovém obrovském množství není v lidských silách průvod Baníkovců tzv. obalit a policie mohla jen přihlížet monitorovat pohyb Baníkovců na půdě svého největšího nepřítele Opavy. K prvním střetům došlo až u stadionu. Tady se pokusili Baníkovce napadnout Opavané. Policisté, tomuto střetu zabránili a zadrželi několik výtržníků, kteří neuposlechli výzvy, házeli pyrotechniku nebo lahve na zakročující policisty převážně z krajských pořádkových jednotek.

Další konflitky na sebe nenechaly dlouho čekat. K dalším šarvátkám s policií došlo před stadinonem, kam nebyla většina Baníkovců z bezpečnostních důvodů a důvodů nedostatku lístku vpuštěna. Policisté tady dokonce museli použít zařízení LRAD, když se Baníkovci pokoušeli dostat na stadion. Toto zařízení vysílá silné zvuky podobné siréně, které nutí člověka dané místo opustit. Zvuk má totiž poměrně vysokou frekvenci, která je uchu velmi nepříjemná. Toto zařízení je součástí tzv. donucovacích prostředků.

Po skončení zápasu došlo k nejvyhrocenější situaci v ulici Mostní, kdy se proti sobě rozběhli oba znepřátelené tábory. I tady byla policie rychle konkrétně policisté z pražského SPJ a díky nim většímu střetu nedošlo.  Poté už policie řešila lokální šarvátky přímo v centru města Opavy. Počty zadržených fanoušků v tuto chvíli hovoří až o 50 zadržených. Několik lidí bylo při zákrocích zraněno.

Sdílejte:

1 komentář

Zanechte komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Hide picture