Exkluzivní video z Letiště Václava Havla. Policisté měli pohotovost. Zadrželi muže, který hrozil bombou v letadle.

0

Nouzově muselo přistát na Letišti Václava Havla letadlo z Las Palmas do Varšavy s 168 lidmi na palubě. Během letu jeden z cestujícíh totiž začal vyhrožovat, že má v letadle bombu.

Kapitán letadla okamžitě požádal Prahu o součinnost a řídící letového provozu mu vyhověl. Letadlo přistálo a narolovalo na tzv. krizovou stojánku. Praha okamžitě aktivovala trauma plán. Na letiště okamžitě vyrazili záchranáři s speciálem Golem, Speciální pořádková jednotka, Zásahová jednotka, Útvar rychlého nasazení.

Na místě situaci jistila i Zásahová jednotka cizinecké policie, která pro podobné případy slouží na letišti. A byli to právě členové této jednotky, kteří si pro nebezpečného pachatele do letadla došli. Posádka pachatele policistům označila a z požární plošiny policisté vstoupili do letadla. Podle informací AKTU.cz jeden z policistů na pachatele neustále mířil dlouhou zbraní a jistil kolegy, kteří prováděli zákrok. Muž, polák, věk kolem 60-ti let, který cestoval s manželkou u sebe žádnou výbušninu neměl. Byl zadržen. Nebyl opilý, zda je pod vlivem drog musí určit až lékaři z krve.

Cestující po zákroku byli po dvojicích vyvedeni ven z letadla. Zde je prohlédl pyrotechnik společně s psovodem. Všichni pak byli evakuováni autobusy do hotelů, které zajistilo letiště. V tuto chvíli až do ranních hodin bude probíhat prohlídka letadla a zavazadel.

Na letiště dorazil i ministr vnitra s policejním prezidentem.

Sdílejte:

Zanechte komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Hide picture