Video: To je on! Polák, který vyhrožoval bombou v letadle.

0

Nouzové přistání polského letadla z Las Palmas do Varšavy vyvolalo v České republice poplach.  Podle exkluzivních informací AKTU.cz, muž ročník 1948 polské národnosti, začal vyhrožovat odpálením bomby na palubě letadla někdě nad Švýcarskem. Kapitán letadla podle záznamu radiokomunikace na serveru http://www.liveatc.net/ oznámil: „Takže… Ten chlap tvrdí, že má bombu. Proto jsme vyhlásili pohotovost…“ Řídící na věži zřejmě neporozuměl a proto chtěl zopakovat  poslední část. „Dostal jsem informaci, že muž mluví o bombě?“ Kapitán letadla: „Ano, to můžu potvrdit. Tvrdí, že má bombu, proto požadujeme zásah bezpečnostních složek.“

Letadlo nouzově přistálo okolo 20:50 a okamžitě narolovalo na tzv. krizovou stojánku.  Poté se celé podle instrukcí zhaslo. Na místě už čekalo Oddělení mobilní zásahu cizinecké policie – OMZ – zásahová jednotka cizinecké policie, která cvičí společně s  Útvarem rychlého nasazení podobné situace. Tedy rukojmí v letadle nebo zneškodnění nebezpečného pachatele.

A byla to právě zásahová jednotka cizinecké policie, která pachatele v letadle zneškodnila. Podle ministra vnitra rychle a správně. Podle informací AKTU.cz jeden z členů jednotky na muže mířil dlouhou zbraní ihned poté, co se na požární plošině dostal s kolegy do letadla. Posádka jim před tím označila pachatele. Ten seděl na sedačce. Během 4 vteřin byl za použítí donucovacích prostředků spacifikován a v poutech. Během několika málo minut ho policisté vyvedli z letadla. Ještě před tím, ale zkontrolovali, zda u sebe skutečně nemá výbušninu. To se nepotvrdilo.

Poté začala evakuace letadla. Pasažéři byli vyváděni po dvou z letadla za asistence Speciální pořádkové jednotky. Ještě na ploše je prohlížel psovod společně s policisty. Kontrola byla nutná kvůli možné výbušnině. V tuto chvíli policisté nevěděli, zda nemá muž v letadle komplice.

Zhruba po půl hodině naložili policisté evakuované cestující a posádku do autobusů a začali je rozvážet po hotelích. Ještě před tím je vyslýchala kriminální služba.

Pyrotechnická prohlídka zavazadel a letadla trvala do časných ranních hodin.

Pachatel byl odvezen na místní oddělení policie, kde ho hlídali policisté, kteří ho zadrželi. Kolem třetí hodiny ráno ho pak eskortovali do cely předběžného zadržení do ulice Kongresová, kde je i sídlo pražské policie. Pravděpodobně bude tady vyslýchán.

Sdílejte:

Zanechte komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

Hide picture